Looking For Anything Specific?

Bayramda kilo almamak için 9 öneri! | Beklentiler.com

Bayramda ikram edilen tatlılara karşı önleminizi alın!


Her şeye rağmen bir gün içinde düşündüğünüzden çok fazla yediniz ve besin haklarınızı aştıysanız üzülmeyin. Afiyet olsun. Bunun telafisi kendinizi aşırı yormadan olabildiğince çok enerji harcayarak, aldığınız fazla enerjiyi vücudunuzdan atmak olmalıdır. Yalnız böyle bir davranışı her zaman tekrarlamayın. Üst üste birkaç gün boyunca yapacağınız bu tür kaçamaklar ile vücudunuzun kilo almaktan başka çaresi kalmaz. Bayramı artı kilolar ile bitirmek kaçınılmaz olur. 

20718.jpgBayramda sofralardan taşan lezzetleri denememek için hiçbir nedenimiz yok. Fakat bunu sağlıklı bir biçimde yapmalı, kilo almamaya çalışmalıyız. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan bu konu hakkında 9 öneride bulundu. Bunları uygulayarak bayramı hem çok lezzetli, hem de kilosuz geçirebilirsiniz.

32096.jpgBayram sabahı güne 2 bardak su ile başlayın. Zengin bir bayram kahvaltısı tüketebilirsiniz. Yavaş yiyin ve çeşitli beslenin.

30055.jpgBayramda da sık sık beslenmeye özen gösterin. Gün içerisinde 4 saatten uzun aç kalmayın. 

30532.jpgÖğünlerde aşırı besin tüketmemeye gayret edin. Eğer bir öğünde çok besin tükettiyseniz ve hangi besin grubundan fazla yediyseniz o besin grubundan yiyecek hakkınızı bir sonraki öğünde azaltmalısınız. 

33389.jpgBayram süresince de günde 8–15 su bardağı =1,5–3  litre su içmeye özen gösterin.

21409.jpgÇay, kahve ve asitli içeceklerin tüketiminde aşırıya kaçmayın. Ihlamur, ada çayı ve rezene gibi bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Eğer mide ve tansiyon sorununuz yoksa günde 1–2 şişe doğal maden suyu da içebilirsiniz. 

22043.jpgAna öğünlerde tabağınızın yarısını salata ve sebze yemekleri ile doldurun. Diğer yarısına ise 2-3 parça et ve 2-3 yemek kaşığı pilav, makarna ve bulgur gibi tahıl ürünlerinden alın. Pilav, makarna, bulgur ve çorba tüketiyorsanız yanında ekmek tüketmenize gerek yoktur.

20558.jpgŞekerlemelerden ve çikolatalardan uzak durmaya çalışın. Ağır hamur tatlıları yerine, sütlü veya meyveli tatlıları tercih edin. Günde 1 porsiyondan fazla tatlı tüketmemeye özen gösterin. 

32090.jpgBayram günü de hareketli olmaya çalışın. En az yarım saat orta tempolu yürüyüş yapabilirseniz çok iyi olur. Ayrıca gün içinde hareketliliğinizi arttırmaya çalışın.

31512.jpg

Mots clés: Bayramda kilo almamak için 9 öneri! Sayfa 1
La source: www.elmaelma.com

Publier un commentaire

0 Commentaires