Looking For Anything Specific?

Ben Okurum'da bu hafta 'Momo' konuşuldu | Beklentiler.com

Yayıncı Deniz Yüce Başarır, Ben Okurum podcast'inin yeni bölümünde, çocuk kitapları yayıncısı ve yazarı Zeynep Sevde'yi konuk ediyor.

Çocuk edebiyatının klasikleşmiş eserlerinden Momo'nun konuşulduğu programda Sevde, Michael Ende'nin 43 dile çevrilmiş romanı için "Adeta çocuk edebiyatının tanımı gibi. Momo, aslında bugün mindfulness diye bildiğimiz tekniğe dair çok incelikli bir arka plan sunuyor.” derken Başarır ise konuğunu "Hep söylerim, kişisel gelişim kitapları yerine masalları ve çocuk edebiyatını tercih etse okurlar, inanın karlı çıkarlar.” sözleriyle destekliyor.

"Gözümü açtı"

Michael Ende'nin 43 dile çevrilmiş ve çocuk edebiyatının klasikleşmiş eserlerinden biri olan Momo'ya odaklanılan programda, insanlara ilham veren; hayattan zevk almalarını, kendilerine güvenmelerini sağlayan Momo'nun, insanların zamanlarını çalmak için çeşitli dalavereler yapan Duman Adamlar'la giriştiği mücadele 9'dan 99'a kadar her yaştan okur için zaman kavramı ve hayat üzerine bir kez daha düşünme fırsatı sunuyor.

Kitabı yeniden okuduğunda, kendi kendisini "Gerçekten yüreğimizin sesini olduğu gibi mi duyuyoruz” diye sorguladığını söyleyen Sevde, "Gözümü açtı diyebilirim. Biraz daha yavaşlama isteği geldi içime.” diye devam ediyor ve ekliyor: "Bugün bizi yüreğimizden uzaklaştıran bir sürü şeyin altını çizdiği için de daha dışardan bakmayı sağlayan bir ışığı var Momo'nun.”

Ben Okurum'un tüm bölümlerine Storytel, Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast'ten ulaşmak mümkün.


Mots clés: ben okurum,podcast,yayın,çocuk,çocuk edebiyatı,program,yazar,çocuk kitapları,kitap,momo,Michael Ende,roman, Deniz Yüce Başarır,Zeynep Sevde
La source: www.kadinvekadin.net

Publier un commentaire

0 Commentaires