Looking For Anything Specific?

Daha iyi sindirim ve uyku için akşam yemeğinde yapmanız gereken 4 değişiklik | Beklentiler.com

Akşam yemeklerini daha erken saatte ve hafif bir öğün ile geçirmenin zayıflamada etkili olabileceğini hepimiz duymuşuzdur. Bu kısmen doğrudur ve sadece kilo vermek değil, hafif akşam yemeklerinin başka faydaları da vardır. Sindirim ve metabolizmanız için iyidir ve ayrıca kilo vermenize de yardımcı olabilir. Akşam yemeklerinde ağır, karbonhidrat yüklü öğünler, vücudunuzu yüksek alarm durumunda bırakabilir ve bu da vücudun sirkadiyen ritmini bozabilir. Vücudunuzun yiyecekleri sindirmek için daha fazla çalışmasına neden olur, ağırlık ve şişkinlik hissi verir.

Kilo vermek, sindirimi veya uyku düzeninizi iyileştirmek istiyorsanız sadece ne yediğiniz değil ne zaman yediğiniz de önemlidir.

İşte zayıflamak ve diğer sağlık yararları için akşam yemeğinizde yapmanız gereken değişiklikler

Hafif bir yemek yiyin

Porsiyon takibini hiçbir zaman bırakmayın. Bunu takip etmek için daha küçük tabaklar kullanabilirsiniz. Aslında, daha küçük tabaklar kullanmak, kilo vermek istiyorsanız tüm öğünlerinizde yapmanız gereken bir şeydir. Porsiyon kontrolü uyguladığınız sürece, kısıtlayıcı bir diyet izliyor olsanız bile en sevdiğiniz yiyecekleri yeme şansı bulabilirsiniz.

Yüzde 80 doyana kadar yiyin

Özellikle akşam yemeklerinden tam olarak doymadan kalkmaya çalışın. Yemeğinizi yerken asla kendinizi aç bırakmayın ancak aynı zamanda tıka basa da yemeyin. Özellikle akşam yemeğinde fazla yemeyin ve kendinizi tam olarak doyurmayın. Bu kilo alımına, sindirim sorunlarına ve geceleri yetersiz uykuya neden olabilir.

En az iki saat boşluk bırakın

Akşam yemeğinizi yedikten hemen sonra yatmaktan ve uyumaktan kaçının. Akşam yemeğinizle yatma saatiniz arasında en az iki saat boşluk olmalıdır. Bu şekilde vücudunuza yiyecekleri sindirmesi ve yatarken kendini iyi hissetmesi için zaman verirsiniz. Ayrıca kilo verme hedeflerinize de yardımcı olabilir.

Gece yarısı istekleri

Erken ve hafif akşam yemekleri yemek, uygulamaya başladığınız ilk birkaç hafta için gece yarısı isteklerinden çok yüksek bir artış yaratabilir. Gece yarısı her zaman daha sağlıklı atıştırmalık seçeneklerine uzanın; birkaç fındıklı ılık bir fincan süt, işlenmemiş kuruyemiş...

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

özel içeriğidir.
Mots clés: Dyt. Serkan Sıtkı Şahin,kuruyemiş,işlenmemiş,süt,gece yarısı,akşam yemeği,kilo verme,kilo alma,zayıflama,sindirim,uyku,sirkadiyen, Dyt. Serkan Sıtkı Şahin
La source: www.kadinvekadin.net

Publier un commentaire

0 Commentaires