Looking For Anything Specific?

Evden çalışırken daha verimli olmanıza yardımcı olabilecek ipuçları | Beklentiler.com

Koronavirüs salgını başladığından beri birçok kişi evden çalışmaya başladı. Evden çalışma yeni bir kavram olmasa ve birçok uluslararası ve yerli şirket bu kültürü bir süredir uyguluyor olsa da, şimdikiyle arasında büyük bir fark var; daha önce bir seçim iken, şimdi bir zorunluluk.

Evden çalışmak daha fazla esneklik sağlar, işe gidip gelme süresini ortadan kaldırır ve kişinin kendine daha iyi bakmasına olanak tanır. Evden çalışmanın kendine göre faydaları olsa da bir dizi zorluğu da beraberinde getirir. Bu zorluklardan bazıları arasında sırt ağrısı, omuz ağrısı, kalça ağrısı ve eklem ağrısı gibi ortopedik problemler bulunur. Ergonomik bir kurulumun olmaması, yeterli fiziksel egzersiz ve yanlış duruş bu koşulların kötüleşmesine katkıda bulunur.

İşte evden çalışırken daha verimli olmak için ipuçları.

1. Her gün disiplinli bir rutin izleyin. Zamanında uyanın, egzersiz yapın, yemek yiyin, aralarında yeterli molalar olacak şekilde çalışma saatlerini belirleyin

2. Evde dikkat dağıtıcı şeylerin sizi etkilemesine izin vermeyin.

3. Evde yapılan bir çalışmada önemli bir rol oynadığı için zihinsel sağlığınıza dikkat edin. Kendinize yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. Stresi azaltmak için işten küçük molalar verin

4. Evde yapılan çalışma, bir işten daha fazlasını gerektirir. Ergonomik açıdan verimli bir iş alanının yanı sıra aşağıdaki unsurları da dikkat edin:

- İş alanı, diğer aile üyelerinden uzakta, iyi aydınlatılmış bir alanda kurulmalıdır.

- Masa ve sandalye uygun yükseklikte olmalıdır. Dizüstü veya masaüstü bilgisayar, çalışırken aşağıya veya yukarıya bakmanıza engel olacak bir yükseklikte olmalıdır, çünkü uzun süre aşağı veya yukarı bakmak boyun gerginliğine neden olabilir.

- Bilgisayar gözlükleri, ekranın parlamasını ve mavi ışığının gözlerinize zarar vermesini önlemek için gerekli bir aksesuardır.

- Dizüstü bilgisayara bağlı harici bir klavye ve fare kullanmayı deneyin.

- Sırtın alt kısmı desteklenerek düz oturun ve önkollarınızı masaya veya sandalyenin kollarına dayayın. Ön kollar havadayken fareyi yazmak veya kullanmak boyun ve omuzlarda stres yaratır.

- Her saat birkaç dakika ara verin. Sandalyeden kalkın, monitöre bakmayı bırakın ve yazı yazmak veya kaydırmak dışında bazı aktiviteler için ellerinizi kullanın. Bu, sırt ve boyun ağrılarını, baş ağrılarını, omuz ve kol ağrılarını önleyecektir.

5. El, bilek veya dirseğin tekrarlayan küçük hareketleri kas ağrılarına neden olabilir. Bunları önlemek için aşağıdaki önlemler uygulanabilir:

- Fareyi klavyeye yakın bir yere ve aynı yüksekliğe yerleştirin

- Fareyi kullanırken sadece bileği değil tüm kolu kullanın

- Hafifçe yazın ve dinlenmesine izin vermek için, yazmadığınız zamanlarda ellerinizi klavyeden kaldırın.

Güçlü zihinsel ve fiziksel sağlıkla birlikte disiplinli bir rutin, evden çalışmayı keyifli bir deneyime dönüştürebilir. Fiziksel zindeliği korumak ve yaralanmaları önlemek için belirli bir rutinin parçası olarak düzenli egzersiz yapmak gerekir. Evden çalışmak aynı zamanda iyi bir iş ve eğlence dengesi sağlar. Aile üyeleri ve arkadaşlarla etkileşimde bulunmak kişinin stresi azaltmasına ve zihinsel sağlığını korumasına yardımcı olabilir.

özel içeriğidir.
Mots clés: evden çalışma,evde,iş,ofis,omuz ağrısı,kas ağrıları,esnek,egzersiz,ipuçları,dikkat dağıtıcı,ergonomik,ortopedik,boyun,masa,sandalye,dizüst,bilgisayar,kk özel,aile
La source: www.kadinvekadin.net

Publier un commentaire

0 Commentaires