Looking For Anything Specific?

Kibar insanların her zaman söyledikleri 10 şey | Beklentiler.com

En kibar insanlar bile bazen kendilerini görgü hatası yaparken bulurlar. Zararsız görünen ancak başkalarına düpedüz kaba görünmenizi sağlayacak bazı sözler vardır ve bunlardan dolayı kaba olduğunuzu bile fark etmeyebilirsiniz.

Uzmanların yardımıyla, kibar insanların her zaman söyledikleri 10 şeyi derledik...

"Merhaba"

Özellikle merhaba demek için zaman ayırın. Bir insanı selamlamak sizi öne çıkarır ve olumlu, kalıcı bir etki yaratır. Tanıdık olmayan bir yüz görüyor olsanız bile, o kişi yönetim kurulu üyesi, büyük bir bağışçı veya ailenizden biri için önemli olan biri olabilir ve ona karşı iyi bir izlenim bırakmış olabilirsiniz.

"Lütfen"

Lütfen kelimesi, günlük olarak kullanılması gereken sihirli kelimelerden biridir. Sadece "lütfen” demek bir komutu bir talebe dönüştürür ve bu nedenle konuştuğunuz kişiye saygıyı gösterir. Tek bir basit kelime eklemek konuşmanın tüm tonunu değiştirebilir.

"Teşekkür ederim"

Birisi, sizin için bir kapı tutmak gibi yapmak zorunda olmadığı bir şeyi yapdığında ya da birisi kahvenizi getirdiğinde, ona, 'teşekkür ederim' demek gibi rutin, beklenen bir görevi yerine getirmek, karşınızdaki kişiyi minnettar ve hoşnut hissettirecektir. Birisine teşekkür etmek ve onlara dikkatinizi vermek için bir anlığına durmak, oldukça güzel bir nezaket eylemidir.

"Rica ederim"

Teşekkür edildikten sonra, kibar bir yanıt olarak "rica ederim” veya "benim için zevk” cümleleri nezaket içeren bir cevap olacaktır. "Sorun yok” gibi bir cevap, nezaketten uzak olacaktır. Görgü ifadesini "sorun değil” şeklinde cevaplamak küçümseyici olabilir. Yanıtınızdaki hafif bir değişiklik çok daha olumlu bir mesaj gönderir. Bu ince görgü kurallarına uymak da büyük bir etki yaratıyor.

"Affedersiniz"

Birinin kişisel alanına kasıtlı olarak veya yanlışlıkla girdiğinizde, "affedersiniz” diyerek özür dilemeye dikkat etmelisiniz. "Affedersiniz” ayrıca, konuşma başlangıcı için yararlı bir yoldur ve "sosyal denge" ye dönüşür. Birisinin dikkatini çekmenin, bir çıkış sağlamanın veya kibar bir geçiş olarak görev yapar.

İsim kullanmak

Bir müşteri hizmetleri temsilcisine veya CEO'ya hitap ediyor olun, bir kişinin adını kullanmak nezaket ve saygı gösterir. Birisi adımızı hatırladığında, önemli ve olumlu hissederiz. Kilit nokta, bir kişinin kendini tanıttığında kullandığı isme sadık kalmaktır. Örneğin, sizden istenmedikçe ikinci isimleri kullanmayın.

"Seni gördüğüme sevindim"

Bu sadece duygu gerçekse işe yarar, ancak bu başka bir insana ifade edebileceğiniz en çekici duygudur. Bir dahaki sefere nasıl olduğunuzu sorduğunda, onları gördüğünüz için mutlu olduğunuzu söyleyin. Varlıklarının sizin için neşe yarattığını duymak, bir etkileşime başlamanın en olumlu yoludur.

"Çok naziksiniz”

Bir iltifatın kabul edilmesi insanlar için zor olabilir. Onu cevapsız bırakmak, iltifat edilene değer verilmediğini gösterebilir. Övgü sözlerini "çok naziksin” ile kabul etmeniz ortamdaki tüm havayı değiştirebilir. İfade minnettarlık gösterir ve mütevazi bir algı oluşturur.

"Başsağlığı diliyorum"

Başsağlığı çok önemlidir, ama insanları rahatsız eder. "Kaybınız için çok üzgünüm” gibi basit bir şey de söyleyebilirsiniz. Sözlü olarak sempati sözleri sunmanıza gerek yoktur. Önemli olan kişinin umursadığını bilmesine izin vermek.

"Düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz…”

Kibar bir kişinin niteliklerinden biri, başkalarının görüşlerini dinlemektir. Bir başkasının bir konu hakkındaki düşüncelerini araştırmak, içgörülerinin önemli olduğunu gösterir. Bu, kişiyi biraz daha kişisel bir deneyim haline getiren bir davettir ve bu da size karşı olumlu duygular yaratır.

özel içeriğidir.
Mots clés: düşünceli,kibar,nazik,görgü,nezaket,içgörü,başsağlığı,Çok naziksiniz,Seni gördüğüme sevindim,duygu,çekici,affedersiniz,teşekkür etmek,rica ederim,lütfen,merhaba,selam vermek,kk özel
La source: www.kadinvekadin.net

Publier un commentaire

0 Commentaires