Looking For Anything Specific?

'Quo Vadis, Aida?' Toronto Film Festivali'nde gösterilecek | Beklentiler.com

Bosnalı yönetmen Jasmila Zbanic imzası taşıyan 'Quo Vadis, Aida?', Kanada'da 10-19 Eylül tarihleri arasında bu yıl 45. kez düzenlenecek festivalin, Çağdaş Dünya Sineması seçkisinde gösterilecek.

Soykırım günlerini anlatıyor

Amerika kıtasının en büyük film festivali olan Toronto Film Festivali'nde bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sadece 50 filmlik özel bir seçki izleyiciyle buluşacak. 'Quo Vadis, Aida?' da bu seçkide yer alan filmlerden biri olacak.

Film, aynı zamanda dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olarak gösterilen ve 2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 77. Venedik Film Festivali'nde de Altın Aslan Ödülü için yarışacak.

Srebrenitsa katliamını mercek altına alan filmin hikayesi, Bosna Hersek'in Srebrenitsa kentinde Sırp askerleri tarafından kadınlar ve çocuklar dahil on binlerce Bosnalının öldürüldüğü soykırım günlerinde, Birleşmiş Milletler Üssü'nde geçiyor.


Mots clés: quo vadis aida,film,sinema,kültür sanat,toronto film festivali,venedik film festivali,çağdaş dünya sineması,jasmila zbanic,bosna,soykırım
La source: www.kadinvekadin.net

Publier un commentaire

0 Commentaires